23 Temmuz 2014 Çarşamba Saat 00:31
 SİTE ANKET
ÇOK OKUNANLAR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaybettiği kurbanlık parasına kavuştu
02 Kasım 2012 Cuma Saat 12:07
Kurbanlık almak üzere gittiği Yenimahalle Belediyesi Yakacık Kurban Satış ve Kesim Alanı'nda parasını kaybeden Fahrettin Kaplan'a müjdeli haberi Zabıta Müdürlüğü ekipleri verdi.

HABER MERKEZİ

 Parası, isminin açıklanmasını istemeyen bir kadın vatandaş tarafından bulunarak belediye görevlilerine teslim edilen Kaplan, "İnsanlık daha ölmemiş" dedi.

Asgari ücret karşılığında bekçilik yapan 45 yaşındaki 3 çocuk babası Kaplan, bayram sabahı Yenimahalle Belediyesi Yakacık Kurban Satış ve Kesim Alanı'na geldi. Burada ek gelir için Türk Hava Kurumu'na verilecek kurbanlık derilerini toplayan Kaplan, aynı zamanda da kestirmek istediği kurbanlık ile ilgili besicilere sıkı bir pazarlığa daldı. Kurban bayramı için yaklaşık bir yıldan bu yana biriktirdiği parasına uygun bir kurbanlık seçen Kaplan, elini çantasına attığında şok oldu. Kaplan, 2 bin liranın üzerindeki parasını kaybettiğini fark etti.

Panik halinde kurban kesim alanını araştırmaya başlayan Kaplan tüm çabalarına rağmen kaybettiği parasını bulamadı. Son çare olarak alanda güvenlik hizmetini üstlenen Yenimahalle Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine başvuran Kaplan, kimlik ve irtibat bilgilerini verdikten sonra başı önde evine dönmek zorunda kaldı. Eşinin kurbanlık ile ilgili olan sorularını geçiştiren Kaplan, uzun zamandan bu yana biriktirdiği paranın kaybolduğunu biri lisede diğeri üniversitede okuyan iki çocuğundan başka kimseye söyleyemedi.

Aynı gün kurban kesim alanında alışveriş yapan isminin açıklanmasını istemeyen bir kadın vatandaş Kaplan'ın kaybettiği parasını buldu ve alanda görev yapan zabıta ekiplerine teslim etti. Zabıta Müdürlüğü de önceki gün Kaplan'ı arayıp müjdeli haberi verdi. Kaplan, Yenimahalle Belediyesi'ne gelerek kaybettiği parayı yetkililerden teslim aldı. "İnsanlık hala ölmemiş" diyen Kaplan duygularını şöyle anlattı:

"Parayı kaybettiğimi anlayınca çok üzülmüştüm. Tüm çabalarıma rağmen bulamayınca da çaresiz hissetmiştim. Hanıma söyleyemedim. Asgari ücretle çalışan birisi için önemli bir miktar sonuçta. Şükürler olsun ki param namuslu ve dürüst birisine denk gelmiş. İnsanlık hala ölmemiş."   

     

  
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
 YAZARLAR
M. KEMAL PİLAVOĞLU
HAZRETİ ALİ DİYOR Kİ
KENAN ERGEN
MERİN
Gülşah GÜÇYETMEZ
529 Avrupalı olsaydı?
TAMER KARAHAN
GAMZELER…
MEHMET AKİF DUMAN
RİYA
Murat BÜYÜKÇELEBİ
Mal canın yongasıdır